Як зробити каркас під гіпсокартон?

Siniat Siniat 05.12.2019

гіпсокартон
популярні матеріали
заробляння шва
статті
металевий профіль
як зробити каркас з профілю для гіпсокартону
як зробити каркас з профілю для гіпсокартону

Гіпсокартон сьогодні виступає одним з найбільш популярних оздоблювальних матеріалів у будівництві. Завдяки зручності роботи з ним, експлуатаційним властивостям, доступності матеріалу при різних внутрішніх оздоблювальних роботах будівельники все частіше вдаються до використання саме цього матеріалу.

У зв'язку з цим виникає безліч питань по правильному встановленню каркасу для монтажу плит гіпсокартону.

Як правильно вибрати профіль для монтажу гіпсокартону

 • зверніть увагу на товщину металу. Не варто економити та робити вибір на користь самого дешевого варіанту. Правильна товщина профілю для ГКЛ забезпечить надійність конструкції, відсутність провисань та жорстке з'єднання вузлів.
 • наявність маркування, що вказує на відповідність ТУ та гарантує якість
 • правильна геометрія
як зробити каркас з профілю для гіпсокартону

Необхідні елементи кріплення для каркасу

як зробити каркас з профілю для гіпсокартону

Перед тим, як правильно зробити каркас під гіпсокартон, слід попередньо вивчити типи конструктивних елементів, що застосовуються для монтажу плит. Залежно від виду робіт, вам може знадобитися:

 • UD-профіль. Спеціальний направляючий профіль, який необхідний для отримання рівномірної площини готового виробу. Цей тип профілю використовується не тільки для зв'язку каркасу з поверхнею, що утримується, але й для об'єднання площин одного виробу, різних за рівнем.
 • CD-профіль. Це несучий профіль, який, по суті, несе на собі вагу готової конструкції. Саме до такого типу профілю кріпляться плити гіпсокартону.
 • UW- та CW-профілі. Це аналоги попередніх типів профілю, які відрізняються великими розмірами та застосовуються при будівництві різних перегородок.
 • З'єднувальні елементи. Представлені у 3-х видах: прямий, хрестоподібний та дворівневий CD-з'єднувач. Застосовуються для різних типів з'єднань профілів між собою.
 • Кронштейн. Використовується тільки при необхідності кріплення CD-профілів до стелі.
 • Універсальний підвіс. Використовується для стельових конструкцій з метою вирівнювання каркасу у горизонтальній площині, або для облицювання стін – у вертикальній.
 • Різні елементи кріплення: саморізи по металу типорозміру 3,5х9,5 (з'єднання профілів), саморізи 3,5х25 (кріплення гіпсокартону ), дюбеля з шурупами та т.п.
 • Вимірювальні інструменти. Використовуються для контролю рівня, розмітки з'єднань та отворів для кріплення.
 • Перфоратор та шуруповерт.
як зробити каркас для гіпсокартону

Як правильно зробити каркас під гіпсокартон на стелю

як зробити каркас для гіпсокартону

Наведемо порядок дій для поперечного облицювання стелі плитами гіпсокартону, при якій вони встановлюються поперек CD-профілів. Подібний варіант встановлення має незаперечні переваги перед альтернативними способами кріплення листів:

 • Необхідна міцність. За рахунок поперечного розподілу навантажень, обрізані краї листів гіпсокартону стикуються у місцях кріплення CD-профілів до основи, що утримує.
 • Економія. При такій схемі встановлення лист гіпсокартону чинить більший опір вигину. Це дає можливість рознести CD-профілі на більшу відстань, що призводить до економії матеріалу та часу на встановлення.
 • Не вимагає встановлення металевих перемичок у місцях стику фабричних країв плит гіпсокартону, досить буде використати паперову стрічку для скріплення швів.
як зробити каркас для гіпсокартону

Як зробити каркас під гіпсокартон на стелю: покрокова інструкція

як зробити каркас для гіпсокартону
 • Почати роботу слід з горизонтальної розмітки поверхні стін, на яких буде виконуватися кріплення пристінного профілю, наприклад PLATO Prof UD. Робиться це за допомогою рівня, олівця, рулетки та розмічального шнуру.
 • Розмічаємо точки установки універсального підвісу для подальшого кріплення CD-профілю. Спочатку проводимо розмітку ліній під профіль на відстані 500 мм один від одного, потім на них відзначаємо точки на відстані 750 мм для монтажу універсальних підвісів. Причому необхідно стежити за тим, щоб перша та остання точки були віддалені від площини стін більш ніж на 250 мм.
 • Для підвищення звукоізоляції на UD-профіль обов'язково приклеюємо звукоізолюючу стрічку. Кріплення самого UD-профілю здійснюємо наступним чином: прикладаємо його до стіни на розмічені раніше лінії та висвердлюємо за допомогою перфоратору отвори потрібного діаметру на відстані 600 мм один від одного.
 • У отримані отвори вставляємо дюбелі з шурупом та закріплюємо їх.
 • Уздовж ліній, позначених на стелі, кріпимо універсальні підвіси. За допомогою перфоратору знову висвердлюємо отвори необхідного діаметру. Закріплення профілю здійснюємо виключно за допомогою металевих анкерів TDN або «байербах». Підвіси також попередньо проклеюємо звукоізолюючою стрічкою.
 • Після вимірювання відстані між стінами відрізаємо CD-профіль потрібної довжини, яка буде на 10 мм менша за виміряну. Це необхідно для його коректної установки у направляючий UD-профіль та забезпечення необхідного зазору для компенсації температурних коливань.
 • Відрізаний профіль встановлюємо у пристінний профіль й за допомогою саморізів типорозміру 3,5х9,5/11 кріпимо до нього універсальні підвіси. При цьому не забуваємо контролювати горизонтальний рівень площини каркасу стелі.
 • Виступаючі краї універсальних підвісів відгинаємо вище рівня CD-профілю. Відстань між профілями повинна становити 500 мм. При цьому необхідно враховувати, що у разі, коли CD-профіль знаходиться на відстані більше ніж 150 мм від площини стіни, необхідно додатково встановити за допомогою кутових з'єднувачів відрізки CD-профілю так, щоб вони з'єднували CD-профіль з пристінним UD-профілем.
 • Далі переходимо до встановлення плит гіпсокартону. У разі необхідності підрізаємо краї плити, отримані краї обробляємо за допомогою рашпілю. Прикладаємо її до металевого каркасу поперек CD-профілів. Якщо ми все робимо правильно, то короткий край плити повинен потрапляти на середину CD-профілю. Плиту закріплюємо на профілі за допомогою шуруповерта та саморізів 3,5х25. Відстань між саморізами повинна бути у межах 150-200 мм. Після монтажу плити знімаємо фаску під кутом 45° за допомогою будівельного ножа. Слід враховувати те, що шви між короткими сторонами не можуть перебувати у сусідніх рядах. Необхідно залишати зазор у 5 мм між плитами та стіною не з гіпсокартону. Плити для стелі слід вибирати товщиною не менше ніж 12,5 мм.
 • Стики між краями плит обробляємо за допомогою паперової стрічки та шпаклівки для гіпсокартону, наприклад PLATO Filler або Nida Max.
 • Після висихання шпаклівки додатково обробляємо поверхню стиків фінішної шпаклівкою, такою як PLATO Superfinish або PLATO Saten. При виконанні робіт з монтажу плит гіпсокартону на стелю необхідно враховувати особливості приміщення: якщо воно має підвищену вологість (кухня, ванна, санвузол), то слід використовувати вологостійкі плити гіпсокартону, наприклад PLATO Aquаstop.

Як зібрати каркас з профілю для гіпсокартону на стіну

Далі розглянемо принцип побудови каркасу для облицювання гіпсокартоном стін.

 • Основу несучої конструкції каркасу будуть складати металеві CD-профілі, наприклад, PLATO Prof CD. Відстань між окремими відрізками профілю має дорівнювати 600 мм. Якщо планується додаткове навантаження на елементи конструкції, відстань необхідно зменшити до 300-400 мм.
 • Для кріплення CD-профілю до стін застосовуються універсальні підвіси. Їх слід прикріплювати до стіни за допомогою дюбелів з шурупами. Відстань між сусідніми підвісами повинна складати 600 мм (для посилення конструкції можна 300-400 мм) по горизонталі та 800 мм по вертикалі. Причому перший підвіс повинен розташовуватися на відстані не більше ніж 400 мм від площини підлоги.
 • Сама несуча конструкція буде організована з укладених по контуру UD-профілів, наприклад PLATO Prof UD, які кріпляться до стін за допомогою дюбелів з шурупами. Відстань між дюбелями має становити 600 мм.
 • Всі профілі попередньо слід обклеїти звукоізолюючою стрічкою.
 • CD-профілі вставляються в UD-профілі та виступаючі кінці підвісів. Потім універсальні підвіси прикручуються до CD-профілів шурупами 3,5х9,5/11 з обох сторін.
 • Кінці універсальних підвісів, що виступають над лицьовою поверхнею CD-профілів, відгинаються або обрізаються.
 • Виконується монтаж плит гіпсокартону з подальшою обробкою стиків.
 як зробити каркас під гіпсокартон

Як зробити каркас під гіпсокартон для міжкімнатних перегородок

 як зробити каркас під гіпсокартон

Тепер розглянемо випадок монтажу гіпсокартону у вигляді міжкімнатних перегородок. Тут порядок дій буде наступним:

 • Робимо розмітку для внутрішньої перегородки за допомогою будівельного рівня, вимірювальної рулетки або лазерного рівня.
 • Після проведення вимірювань відрізаємо CW- та UW-профілі, наприклад PLATO Prof CW 75 та PLATO Prof UW 75, необхідної довжини.
 • Обклеюємо звукоізолюючою стрічкою все відрізки профілів, які будуть торкатися основи не з гіпсокартону.
 • У вертикальних та горизонтальних профілях висвердлюємо отвори під дюбеля швидкого монтажу через кожні 600 мм. Профілі закріплюємо на підлозі, стелі та стінах за допомогою дюбелів з шурупами.
 • На підлозі за допомогою олівця позначаємо відстані між вертикальними CW-профілями (це так званий крок конструкції, зазвичай 600 мм). У тому випадку, якщо планується вплив на перегородку додаткових навантажень (закріплення меблів, облицювання плиткою та т.ін.), то відстань між профілями потрібно буде зменшити до 300-400 мм.
 • Вертикальні UW-профілі вставляємо у направляючі UW-профілі та закріплюємо за допомогою просекателю для профілю. Не забуваємо залишати зазори для компенсації температурного розширення, для цього довжина CW-профілю повинна бути на 10 мм менша висоти приміщення.
 • Далі приступаємо до монтажу плит гіпсокартону. Підготовлену плиту прикладаємо до каркасу перегородки так, щоб вертикальні краї плити потрапляли на середину CW-профілів. Кріплення плити до CW-профілем виконуємо за допомогою саморізів для металу типорозміру 3,5х25 на відстані 250 мм один від одного.
 • З метою поліпшення акустичних характеристик майбутньої перегородки заповнюємо внутрішній простір ізоляційним матеріалом.
 • Після закріплення плит гіпсокартону готуємо короткі краї для закладення швів. Для цього за допомогою будівельного ножа знімаємо з них фаски під кутом 45°. Ні в якому разі не кріпимо плиту до горизонтальних UW-профілів, це дозволить у подальшому уникнути появи деформаційних тріщин при експлуатації перегородки.
 • Плити кріпимо таким чином, щоб вертикальні з’єднання плит по обидва боки перегородки не потрапляли на один й той же вертикальний CW-профіль. Для отримання більшого опору навантаженням допускається використання другого шару гіпсокартону за умови зміщення всіх горизонтальних та вертикальних швів.
 • Обробляємо шви паперовою стрічкою та шпаклівкою, після висихання якої проводимо остаточну обробку фінішною шпаклівкою.
 • Тепер наша перегородка готова до нанесення захисного покриття (фарбування, наклеювання шпалер й т.п.) та експлуатації.

Як бачите, зібрати каркас для гіпсокартону, своїми руками досить просто. Головне, дотримуватися правильного порядку дій та не забувати контролювати рівнем площину майбутнього кріплення плит гіпсокартону. Керуючись знаннями, отриманими після прочитання цієї статті, ви зможете виконувати елементи внутрішньої обробки приміщень за допомогою цього матеріалу практично будь-якої складності. А замовити гіпсокартон оптом ви можете у нашій компанії Синиат.

Відео