Гіпсокартон – це безпечно для навколишнього середовища
Ви вже багато знаєте про ГК: що це, який буває. До того ж, гіпсокартон - екологічний будматеріал, виготовлений без залишку, тобто переробляється. Недарма продукція має сертифікат “Зелений журавлик”, який свідчить про відсутність у її складі азбесту та інших токсичних домішок, шкідливих для здоров'я людини та тварин (при вдиханні та контактуванні).
Де застосовується?
І профі-будівельникам, і майстрам, що тільки роблять перші кроки, полюбився ГК. Гіпсокартон – це простий у порізці, монтажі та зберіганні матеріал. Саме тому може застосовуватися для різноманітних задач:
- звукоізоляції;
- вирівнювання стін, стель тощо;
- створення перегородок, колон, основи для освітлення;
- внутрішньої обробки.
Ось чому майстри створюють все більше і більше неймовірних, нетривіальних та дуже міцних конструкцій із даного матеріалу! Щоб замовити гіпсокартон оптом, звертайтесь до наших дилерів прямо зараз!
Тоді, напевно, зустрічали такі назви: гіпсова, стінна або панель для сухого будівництва. Це все будівельний матеріал, про який ми ведемо мову. Просто найбільш популярна в нашій країні його перша назва.
Гіпсокартон - це популярний будівельний матеріал. Укладається з 2 шарів картону або паперу, між якими знаходиться загусла гіпсова серцевина. Середній шар необхідний для збереження та регулювання режиму відносної вологи у приміщенні.
Матеріал є гарною альтернативою штукатурці, оскільки може використовуватися для обшивки стін та стель, зведення перегородок у будинках/квартирах/офісах/котеджах та будівлях торгового, промислового призначення.
Гіпсокартон монтують за допомогою металевих направляючих (профілю) або дерев'яного каркаса, рідше шляхом використання монтажного клею. Компанія Siniat рекомендує використовувати металевий профіль для монтажу ГК конструкцій (для найбільшої зручності і міцності даного продукту). Зазирніть в наш розділ Навчальні матеріали з відеороликами із інструкціями щодо монтажу перегородок та стель, облицювання стін з використанням металевого каркаса або клейових сумішей.
Оскільки гіпсокартон – це гарний матеріал для створення підвісних стель, зведення стін та облицювання, то він придатний для застосування у лікарнях, супермаркетах, житлових будинках тощо. Така популярність використання матеріалу пов'язана з його перевагами:
- Легкість в обробці. Досить використання стандартних інструментів: сталевого напівтерка, ножа для гіпсокартонних плит, вузької ножівки, шпателя, шуруповерта.
- Простота у монтажі. Наприклад, легко зробити каркас із гіпсокартону самостійно. Без зайвих труднощів. До того ж, гіпсокартон актуальний для задоволення будівельних норм/правил вогне-, волого-, звуко-, теплозахисту.
- Універсальність. Мається на увазі можливість використання матеріалу для різних цілей: фарбування, обклеювання шпалерами, укладання плитки. Шляхом рівної поверхні - як у вихідному, так і у зігнутому стані. До того ж, ГК можна монтувати, використовуючи металеві напрямні (металевий профіль), дерев'яний каркас, клейові суміші (останній спосіб монтажу менш популярний).
Також панель для сухого будівництва відрізняється вологопоглинаючою властивістю (віддача вологи - при сухості повітря у приміщенні, при підвищеній вологості - її поглинання), має вогнезахисні та звукоізоляційні властивості. Крім того, не має запаху і радіоактивних речовин у складі; кислотність, ідентичну за показниками шкірних покривів людини (тобто при контакті не викликає опіків і т.п.). Невелика вага, доступність, екологічність - список переваг можна продовжувати до нескінченності.
Ми розібралися з тим, що за матеріал перед нами та наскільки він зручний у сфері будівництва. Тепер саме час поговорити про його види:
Вологостійкий. Завдяки гідрофобним речовинам (воску) такий матеріал - ідеальний «кандидат» для приміщень з підвищеною вологістю (ванна, кухня, санвузол). Використання ГКЛВ зменшує можливість утворення цвілі та грибка, які шкідливі для людського організму.
Вогнестійкий Siniat - пасивний захисник від пожежі. При виробництві матеріалу використовуються армуючі волокна і вогнетривкі компоненти, які допомагають у створенні протипожежних рішень.
Посилений ГК: не страшні ударні навантаження та механічні взаємодії, оскільки міцність такого листа в кілька разів вище стандартного.
Акустичний ГК - ідеальний для квартир та інших приміщень з тонкими стінами/перегородками. Де рівень шуму досить високий. Для створення максимально комфортних акустичних умов застосовується акустик-ГК.
Арочний ГК - має неймовірно гнучку структуру. За допомогою такого матеріалу можна створювати унікальні фігурні конструкції та втілювати в життя найсміливіші дизайнерські рішення. Використовується для обшивки арок, круглих вікон, колон, ніш, купольних форм.
Малоформатні плити - мають спеціальний зручний формат для їх експлуатації і транспортування. Невеликий розмір ГК-плит (значно менше стандартних ГК-листів) дозволяє легко монтувати їх без сторонньої допомоги.