Вага гіпсокартону, вага листа гіпсокартону - Скільки важить лист гіпсокартону ГКЛ?

Гіпсокартон - один з найбільш універсальних будівельних матеріалів високої якості, вироблений у вигляді листів різних параметрів. Серцевина листів наповнена гіпсом та облицьована високоміцним картонним шаром з обох сторін.

Гіпсокартон часто застосовується у всіх видах будівельних і ремонтних робіт приватних і громадських приміщень, дозволяє вирівнювати стіни і здійснювати їх обробку, монтувати міжкімнатні перегородки, видозмінювати форму стелі і підлогових споруд. Крім цього його цінують і за рахунок безлічі інших цінних особливостей:

 1. Теплоізоляція. Гіпсокартон відрізняється чудовими теплоізоляційними характеристиками. Якщо утеплити ГКЛ за допомогою пінопласту або мінеральної вати, то це дозволить істотно заощадити на опаленні взимку.

 2. Еластичність і легкість. Завдяки гнучкості і легкості аркушів, є можливість спорудити найцікавішу і незвичайну конструкцію будь-якої форми і складності. Це можуть бути прямокутні каскади, напівкруглі арки, ніші, полки з вбудованими світильниками.

 3. Вогнестійкість. Гіпсокартон стійкий до спалахів: в разі пожежі обгоранню може піддатися тільки верхній шар і то з боку займання. До того ж, є спеціальні види ГКЛ, які взагалі захищені від вогню спеціальним просоченням.

 4. Водостійкість. Вологостійкий гіпсокартон протидіє волозі, підходить для ремонтних робіт і будівництва на кухні та у ванній кімнаті, не видозмінюючи своєї форми.

 5. Приховування проводів і інших комунікаційних об'єктів. За допомогою гіпсокартонної панелі можна легко приховати будь-які комунікації, розширивши простір і покращуючи естетичний вигляд приміщення. В даному випадку не варто забувати про те, щоб зробити ревізійні отвори, що дозволяють в разі несправності швидко відшукати поломку.

 6. Простота роботи. ГКЛ легко піддаються обробці: різанню, свердлінню, розпилюванню та згинанню.

 7. Безпека. У представленого будівельного матеріалу відсутній запах. Також ГКЛ не проводить електричний струм, гарантуючи максимальну безпеку використання готових конструкцій.

 8. Невисока ціна.

Вага гіпсокартону, вага листа гіпсокартону - Скільки важить лист гіпсокартону ГКЛ?

РІЗНОВИДИ ГІПСОКАРТОНУ

Відповідно до загальної класифікації, розрізняють такі види гіпсокартонних листів:

 1. Стандартний - складається з гіпсового наповнення і щільною обшивки картону. Даний вид ГКЛ використовується для обробки сухих приміщень. Його перевагами виступають невелику вагу, доступна ціна і зручність в експлуатації.

 2. Вологостійкий - найбільш часто використовують для обробки кухонь, ванних кімнат, балконів - приміщень, де підвищена вологість. У ГКЛВ міститися добавки, які стійкі до влаге- до 75%, при цьому сам матеріал не змінює форму і не деформується. За ціною даний вид трохи вище, але за рахунок своєї практичності він компенсує всі вкладення.

 3. Вогнестійкий - підійде для приміщень з підвищеною пожежною небезпекою. Ідеально підійде для таких місць, як літні приміщення, місць біля камінів та інших джерел тепла.

 4. Волого-і вогнестійкий матеріал, широко застосовується в обробці приміщень з особливими вимогами до показників вологи і пожежної безпеки. Пофарбований в зелений колір, має червону маркування.

Крім основних видів гіпсокартону, існує ще ряд дизайнерських: арочний або гнучкий гіпсокартон. Якщо Ви плануєте використовувати декоративні елементи, то даний вид ідеально Вам підійде, для втілення складних дизайнерських конструкцій.

Крім того, листи гіпсокартону відрізняються і за типом кромки:

 • ПК - пряма кромка. Листи даного виду використовуються в сухому монтажі, не передбачають стиків. Призначені для обшивки поверхні в кілька внутрішніх шарів.

 • УК – стоншена кромка. Листи призначені для обклеювання з використанням армуючої стрічки і подальшої шпаклівкою.

 • ЗК - закруглена кромка. Листи шпаклюють без застосування армуючої стрічки.

 • ПЛК - кромка, що має напівкруглу форму лицьової сторони. Шпаклюється без стрічки з подальшою шпаклівкою.

 • ПЛУК - листи з напівкруглою, стоншеною кромкою лицьової сторони. Передбачають подальше армування і шпаклівку.

Вага гіпсокартону, вага листа гіпсокартону - Скільки важить лист гіпсокартону ГКЛ?

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНО ЗНАТИ ВАГУ ЛИСТА ГІПСОКАРТОНУ?

Гіпсокартон застосовується в будівельній сфері за рахунок безлічі цінних властивостей і відносної дешевизни. Перш ніж почати роботу з цим матеріалом, буде потрібно ознайомитися з його параметрами і характеристиками. Особливий акцент потрібно зробити на вазі матеріалу. Однозначно відповісти на це питання неможливо, адже листи відрізняються за розмірами, товщиною і призначенням.

Багато хто може вважати, що знання ваги гіпсокартону - це не те, що грає вирішальну роль при покупці, але це далеко не так. Рідко, коли листи гіпсокартону розрізають поза домом, більшість людей віддають перевагу доставці на місце ремонту цільних шматків.

Якщо в багатоповерховому будинку відсутній вантажний ліфт, зробити доставку за допомогою сходів проблематично. В даному випадку знання про масу ГКЛ будуть не зайвими. Іноді можна взяти відразу три листа, а в деяких випадках навіть один буде досить важким.

Вага листа гіпсокартону відіграє важливу роль і під час конструювання міжкімнатних перегородок, всіляких ніш і інших споруд. Від даної характеристики залежить вибір профілів, число кріплень.

Знаючи, скільки важить лист гіпсокартону, можна визначити і вагу майбутньої конструкції підвісної стелі, число потрібних дюбелів і підвіс. Також інформація про вагу ГКЛ допоможе зробити розрахунки величини навантаження на стіни, покриття для підлоги і стелю.

Вага гіпсокартону допоможе дізнатися, чи вийде зігнути матеріал і наскільки вдало це вийде. Відомо, що чим більша маса листа, тим складніше буде його зігнути.

Вагу ГКЛ, перш за все, визначає товщина листа. Наприклад, лист, висота якого 12,5 міліметрів дуже складно зігнути. У випадку з листом, товщиною 6,5 міліметрів, наприклад PLATÓ Arka или PLATÓ Arka READY, вигнути необхідну форму не викличе великих труднощів.

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ВАГА ГІПСОКАРТОНУ?

Важливо акцентувати увагу на тому, що маса будівельного матеріалу представленого типу відрізняється за призначенням листів. Наприклад, вага стельового гіпсокартону набагато нижче, ніж такий же показник стінових і аркових ГКЛ.

На показник ваги листів гіпсокартону впливає довжина, ширина і товщина матеріалу. Так, як ГКЛ є наповнювачем, загорнутим в картонні листи, процентне співвідношення компонентів буде наступним:

 • 90-94% маси становить гіпс;

 • 4-6% маси припадає на картон;

 • 1-2% маси займають різні добавки (ПВА, крохмаль і т.д.);

Виходячи із зазначеної пропорції, вага листа гіпсокартону змінюється залежно від пропорції перерахованих компонентів. Склад може бути неоднаковим і у різних видів ГКЛ.

Звичайні, волого або вогнестійкі передбачають наявність наповнювача з різноманітними добавками, що дозволяють посилити експлуатаційні можливості будматеріалу.

Вага гіпсокартону, вага листа гіпсокартону - Скільки важить лист гіпсокартону ГКЛ?

Таким чином, маса листів типу ГКЛ, ГКЛВ і ГКЛП буде відрізнятися, навіть з огляду на те, що довжина, ширина і товщина буде однаковою. На масу листів впливає і вологість приміщення, в якому вони зберігаються. Чим вище відсоток вологості, тим більше вага ГКЛ.

Професійні будівельники рекомендують залишити гіпсокартонні листи на добу в тому приміщенні, де планується обробка. Подібні маніпуляції дозволять вирівняти вологість листів з вологістю приміщення, щоб в процесі експлуатації ГКЛ не всохли і не додали в об’ємі.

Важливо зауважити, що різняться за вагою і гіпсокартонні листи від різних виробників. Наприклад, вага і товщина гіпсокартону PLATO від компанії Siniat неоднакова у різних типів ГКЛ. Скільки важить 1 м2 ГКЛ можна дізнатися з наступної таблиці:

Вага гіпсокартону, вага листа гіпсокартону - Скільки важить лист гіпсокартону ГКЛ?

Знаючи дані про вагу одиниці площі листа гіпсокартону, можна з легкістю розрахувати вагу повністю 1 листа гіпсокартону.

Якщо помножити довжину листа на його ширину, можна дізнатися площу, а далі варто помножити цей показник на вагу 1 м2. Для звичайного ГКЛ таблиця розмірів буде такою:

Вага гіпсокартону, вага листа гіпсокартону - Скільки важить лист гіпсокартону ГКЛ?

Гіпсокартон Plato популярний за рахунок чотирьох незаперечних переваг:

 • простота і швидкість установки, що досягається за рахунок точної відповідності розмірів листів;

 • екологічно чистий продукт, який не містить небезпечних для життя людини або навколишнього середовища компонентів;

 • стійкість до впливу вологи;

 • дихаючі властивості (гіпсокартон здійснює прекрасну вентиляцію);

 • висока щільність та міцне зчеплення з гіпсовою серцевиною (завдяки високоякісному паперу);

 • проведений із застосуванням найсучаснішого обладнання;

 • великий асортимент продукції і унікальні продукти;

 • контроль якості, високі стандарти.

Сьогодні представляється можливим придбати гіпсокартон Plato наступних різновидів:

 • акустичний (Plato Akustik) – для приміщень з високими вимогами до звукоізоляції;

 • малоформатний (Plato Format 600, Plato Aquastop 600, Plato Vognestop 600) - використовується для самостійної внутрішньої обробки контсрукцій, таких як балки, колони, відкоси, приміщень невеликої площі;

 • арочний (Plato Arka, Plato Arka Ready ) – монтаж складних, криволінійних конструкцій;

 • вологостійкий (Plato Aquastop 12,5/9,5, Plato Vlagostop 12,5/9,5) - найбільш стійкий до високим показникам вологи, призначений для обробки ванних кімнат і санвузлів;

 • вогне-волгостійкий (Plato Tandem) – використовується для протипожежних рішень в приміщеннях з підвищеною вологістю;

 • вогнестійкий (Plato Vognestop )- має властивості супротиву впливу вогню;

 • стандартний (Plato Format, Plato 9,5) – використовується для приміщень з нормальною вологістю;

 • посиленний (Plato Monolit) – використовується в приміщеннях з підвищеними вимогами до механічних нагрузок.

Як бачимо, асортимент компанії ОДО « Сініат» досить широкий, представлені листи гіпсокартону та фіброцементні плити різного призначення та параметрів. Гіпсокартон оптом в Києві та інших регіонах, де знаходяться наші ділери, замовляють дуже часто. Підібрати оптимальний варіант для ремонту і будівництва не становить складності.

Продукція підходить під будь-які потреби і побажання покупців, дозволяє здійснювати швидкий і якісний ремонт без особливих зусиль і залучення великих грошових сум, самостійно або звертаючись за допомогою до професійних будівельників.

Ефективні інновації

Перевірені рішення

Прагнення до сталого будівництва