Як зробити укоси з гіпсокартону? Віконні укоси з гіпсокартону своїми руками

Як зробити укоси з гіпсокартону? Віконні укоси з гіпсокартону своїми руками

Періодично власники житла стикаються з необхідністю заміни вікон або дверей. Подібні операції завжди пов'язані з порушенням цілісності прилеглих поверхонь. Зазвичай, після встановлення нових вікон, доводиться заново відновлювати відкоси. Найзручнішим, практичним та економічним матеріалом для проведення цих робіт прийнято вважати гіпсокартон.

Відкоси з гіпсокартону дозволяють домогтися рівної та красивої поверхні при мінімальних зусиллях. До того ж, при належному старанні всі операції, що проводяться, доступні для звичайної людини та вимагають найпростіших інструментів. Єдиним мінусом є те, що майстер витратить на виконання робіт по встановленню укосів значно менше часу, ніж новачок.

Як зробити на вікна відкоси з гіпсокартону, та які існують способи їх монтажу ви зараз дізнаєтеся.

Як зробити укоси з гіпсокартону? Віконні укоси з гіпсокартону своїми руками

ПІДГОТОВКА ПОВЕРХНІ ПЕРЕД ВСТАНОВЛЕННЯМ УКОСІВ

Перед тим, як кріпити на вікна відкоси з гіпсокартону, слід попередньо підготувати прилеглу до нього поверхню, на яку буде здійснюватися монтаж. Для початку, наведемо список універсального набору інструментів, які можуть знадобитися під час роботи:

 • будівельний рівень;

 • ніж для нарізання гіпсокартону;

 • олівець та рулетка;

 • шуруповерт або набір викруток;

 • ємність для приготування розчину;

 • набір шпателів;

 • болгарка або ножиці для різання металу;

 • малярний валик та пензлі;

 • молоток.

Цей список інструментів містить все необхідне для того, щоб якісно встановити на вікна відкоси з гіпсокартону. Він не залежить від вибору способу монтажу. А ось підбір матеріалів, які ми будемо використовувати, слід проводити на підставі вибору способу кріплення.

Як зробити укоси з гіпсокартону? Віконні укоси з гіпсокартону своїми руками

ЕТАПИ ПІДГОТОВКИ

Як правило, після заміни вікна або встановлення нового, навколишня поверхня має непривабливий вигляд: із залишками будівельного сміття, старої шпаклівки тощо. Тому перед тим, як виконувати монтаж нових укосів, слід провести підготовку:

 1. Прибрати залишки монтажної піни. При встановленні вікна, порожнечі у віконному отворі заповнюються монтажною піною. З її допомогою додатково теплоізолюють та фіксують вікна у отворі. Однак при цьому, виступаючи назовні з щілин, вона застигає у непривабливій формі. Ці надлишки піни слід видалити за допомогою ножа, щоб вони не створювали перешкоди при подальшому встановленні укосів.

 2. Видалити захисну плівку з металопластикових вікон. Всі нові вікна вкриті захисною плівкою для збереження зовнішнього вигляду виробу під час будівельних робіт. Але ця плівка може призвести до порушень шару фінішної шпаклівки. Тому її слід видалити на відстані до 2 см від краю рами по всьому периметру вікна.

 3. Намітити межі майбутніх укосів. Площина укосів повинна бути перпендикулярна площині рами. Тому попередньо, за допомогою рівня та лінійки, олівцем наносимо межі майбутнього розміщення укосів.

 4. Видаляємо стару штукатурку, шматки цегли та обробляємо поверхню грунтовкою.

 5. Часто трапляється так, що виміри при встановленні вікна були виконані з помилками та відстань від віконної рами до отвору може досягати 10 см. Щоб приховати цей дефект, використовують підкладки з гіпсокартону, які наклеюються одна на одну для підняття рівня поверхні.

 6. Якщо на старих укосах залишився грибок, то всі поверхні слід обробити антигрибковою рідиною, щоб уникнути його повторної появи на нових укосах.

 7. На цьому підготовчі роботи закінчені та можна приступати безпосередньо до кріплення укосів.

ВІДКОСИ З ГІПСОКАРТОНУ СВОЇМИ РУКАМИ

У будівництві зустрічаються два варіанти кріплення укосів: на металевий профіль та за допомогою клею. Розглянемо кожен з них більш детально.

КРІПЛЕННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ КЛЕЮ

Переваги такого способу монтажу укосів полягають у наступному:

 1. Висока швидкість проведення робіт та їх простота. За один день можна закріпити всі відкоси у будинку.

 2. Наявність повітряного прошарку усередині укосу, що покращує теплоізоляцію.

 3. Відсутність мокрих процесів під час встановлення, що дозволяє уникнути подальшого очікування висихання суміші.

Перед початком проведення монтажу листів гіпсокартону слід попередньо очистити та обштукатурити віконний отвір. Потім обов'язково встановити торцеву рейку та нанести коржиками клей у місцях майбутнього кріплення листів гіпсокартону. Потім завести укіс з гіпсокартону за рейку та легкими поплескуваннями приклеїти.

Дуже важливо під час наклеювання контролювати площину укосу та її вертикальне розташування за допомогою рівня, а також кут щодо вікна за допомогою кутника.

Як зробити укоси з гіпсокартону? Віконні укоси з гіпсокартону своїми руками

КОРИСНІ ПОРАДИ ПРИ ПРОВЕДЕННІ РОБІТ

 1. відкоси найкраще виконувати з вологостійкого гіпсокартону. Компанія Siniat пропонує для своїх клієнтів спеціальний вологостійкий гіпсокартон PLATO Vlagostop, PLATO Vlagostop 9.5 та малоформатні плити PLATO Aquastop 600, які легко переносити та транспортувати навіть одній людині. Гіпсокартон можна використовувати не тільки для обробки віконних укосів, але й мансард, балконів, кухонь та інших житлових приміщень у будинках, які знаходяться у місцевості з високою вологістю. Вологостійкий гіпсокартон завдяки спеціальній речовині у своєму складі допускається використовувати навіть у приміщеннях з періодичною вологістю до 85% (до 6 год безперервно).

 2. Не забувайте застосовувати торцеву рейку як по вікну, так й по підвіконню. Її відсутність призведе до поступового почорніння укосів з часом.

 3. Гіпсовий шар наносіть товщиною від 5 мм до 30 мм.

 4. Обов'язково треба усунути грибок при його наявності.

 5. Торцева рейка вимагає шпаклівки, інакше вона просто відшарується від пластмаси.

В якості гіпсової клейової суміші рекомендуємо використовувати суміш PLATO Fixer від компанії Siniat. Це якісна суміш від українського виробника, яка призначена для приклеювання плит гіпсокартону марки PLATO .

Як зробити укоси з гіпсокартону? Віконні укоси з гіпсокартону своїми руками

МОНТАЖ НА МЕТАЛЕВИЙ ПРОФІЛЬ

Відкоси на вікна з гіпсокартону також можна кріпити за допомогою гіпсової штукатурки на монтажний профіль. Цей спосіб має ряд переваг:

 1. Здатність матеріалу вбирати вологу з навколишнього середовища сприятливо впливає на мікроклімат приміщення.
 2. Штукатурки з добавкою перліту підвищують звуко - та теплоізоляцію приміщення.
 3. Монолітна конструкція укосу та відсутність у ньому пустот не допускає ймовірність появи грибку, тому що виключає утворення вологи.

Процес штукатурення полягає у наступному:

 1. Попередньо основу обробляємо широким шаром грунтовки. Видаляємо при цьому залишки старої штукатурки, фарби та інше сміття.

 2. Встановлюємо кутовий штукатурний профіль у місцях майбутніх ребер, які утворені укосом та площиною стіни. Обов'язково використовуємо контроль вертикального його положення по рівню. Цей профіль буде виконувати роль штукатурного маяку для укосу, а також служити захистом кута від різних деформацій при механічних впливах.

 3. З тильного боку планки необхідно зняти смужку паперу, під нею знаходиться клейка смуга.

 4. Приклеюємо планку до віконної коробки. Поличка на лицьовій стороні виконує роль маяку та упору для правила на етапі розрівнювання штукатурного розчину.

 5. З допомогою шпателю укладаємо розчин на основі гіпсу та вирівнюємо його. Для цього штукатурну тертку з наклеєною на робочу поверхню губкою замочуємо у воді. Потім легкими, плавними, круговими рухами обробляємо поверхню укосу, періодично змочуючи губку водою.

 6. На закінчення, широким шпателем розгладжуємо укіс, надаючи поверхні ідеально рівний вид. Це дозволяє непогано заощадити на матеріалах для фінішної обробки та скоротити термін виконання робіт.

Як зробити укоси з гіпсокартону? Віконні укоси з гіпсокартону своїми руками

КОРИСНІ ПОРАДИ

 1. Перед початком виконання внутрішнього віконного отвору слід переконатися у відсутності атмосферних впливів на монтажну піну з зовнішнього боку віконного блоку. В іншому випадку можливе проникнення вологи та промерзання. Наполегливо рекомендується утеплити отвір зовні.

 2. Кінцевий результат залежить від часу на нанесення та обробки гіпсової штукатурки. У зв'язку з цим слід використовувати матеріали з тривалим терміном збереження робочих властивостей.

 3. Для додання жорсткості та міцності шарам штукатурки у процесі робіт використовуємо капронову сітку.

 4. Ретельно зачищаємо поверхню та не шкодуємо грунтовки, інакше з часом відбудеться відшарування штукатурки або шпаклівки.

Компанія Siniat пропонує контурні профілі PLATO Prof UD28 та PLATO Aquaprof UD28, які використовуються спільно з конструкційними профілями PATO Prof CD60 та PLATO Aquaprof CD60.

ФІНІШНА ОБРОБКА УКОСІВ З ГІПСОКАРТОНУ

Після встановлення укосів з гіпсокартону обов'язково необхідна фінішна обробка. Вона полягає у закладенні всіх швів, нерівностей, кріплень та стиків з подальшим нанесенням декоративного оздоблення.

Для цих цілей використовується фінішна шпаклівка. Її змішують до густого, пастоподібного стану. Потім внутрішні частини всіх переходів та стиків покривають армованою сіткою з нанесенням надалі шару шпаклівки. Після його висихання наноситься наступний шар та розрівнюється. При цьому слід постійно контролювати рівномірність накладення шару за допомогою рівня. У результаті повинні вийти повністю рівні відкоси. На цю основу вже можна наносити будь-який вид декоративного покриття: шпалери, фарбу тощо. В якості фінішної шпаклівки відмінно підходять суміші від компанії Siniat наступних моделей: PLATO Finish, NIDA Gladka, NIDA Pro, NIDA Max та PLATO Superfinish.

Як зробити укоси з гіпсокартону? Віконні укоси з гіпсокартону своїми руками

ДВЕРНІ ВІДКОСИ

Оздоблення дверних укосів з гіпсокартону трохи відрізняється від монтажу віконних. Розглянемо основні етапи та вимоги.

Попередньо слід підготувати поверхню дверного отвору та переконатися, що площина майбутнього укосу не виступатиме за межі дверної коробки.

 1. Установку слід починати з бокового укосу, вирізавши його з гіпсокартону згідно з раніше зробленим вимірами. При цьому необхідно взяти допуски на 10 мм більше, щоб укіс встав у жолобки у монтажній піні, яка заповнює щілини між дверним отвором та коробкою. Зробити жолобки потрібно заздалегідь. Висота укосу повинна дорівнювати висоті коробки.

 2. Заводимо лист у борозенку, перевіряємо величину кута.

 3. Далі підгинаємо обережно укіс та наносимо монтажну піну по всій його довжині. Якщо ширина укосу велика, тоді піну наносять на його середину.

 4. Повторюємо ті ж операції з другим бічним укосом. Потім встановлюємо верхній та нижній відкоси. Через добу можна приступати до фінішної обробки дверних укосів.

ВИСНОВОК

Монтаж укосів з гіпсокартону на дверні та віконні отвори є одним з найбільш популярних варіантів відновлення поверхонь після встановлення нових виробів. Все це через зручності матеріалу для подальшої декоративної обробки. Тепер після прочитання цієї статті й ви можете самостійно виконувати подібні роботи у себе вдома з належною якістю. Головне – вибрати якісні матеріали для робіт, в чому вам із задоволенням допоможуть фахівці компанії Siniat .

Ефективні інновації

Перевірені рішення

Прагнення до сталого будівництва