Арки з гіпсокартону [міжкімнатні, дверні] | Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками?

Про красу та функціональність арки з гіпсокартону можна говорити вічно. Саме ця складова дизайну здатна додати вашому інтер'єру щось нове, зробити планування приміщення нетиповим.

Величезна перевага полягає в тому, що дверні арки, виготовлені з якісного гіпсокартону, відрізняються різноманіттям форм і рішень, простотою встановлення. Наприклад, можна прибрати двері й замінити їх цим елементом, тим самим збільшивши вільний простір житлових або кімнат іншого призначення. У статті ми розглянемо головне питання: як зробити арку з гіпсокартону правильно.

Арки з гіпсокартону [міжкімнатні, дверні] | Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками?

АРКИ З ГІПСОКАРТОНУ: ОСНОВНІ ВАРІАНТИ ДИЗАЙНУ ТА ВИДИ

Коли ми говоримо про таке поняття як гіпсокартонна арка, то маємо на увазі дугоподібну конструкцію. Насправді ж варіацій конструкцій безліч. Розглянемо найпопулярніші:

 • Класика. Формат арки з гіпсокартону цього типу припускає наявність півкола в найвищій частині. Водночас діаметр останньої повинен бути ідентичним за широтою отвору. Оскільки в такому стилі найчастіше робляться дверні арки з гіпсокартону, то, очевидно, дверного отвору (ви, мабуть, часто помічали її в різних холах і вітальнях). Конструкція гармонійно виглядає в приватних будинках, квартирах та інших приміщеннях великої площі зі стелями, висота котрих досягає 3 метрів і вище.

 • Еліпс – арки міжкімнатні з гіпсокартону, які красиво виглядають в інтер'єрі, якщо отвір не широкий (наприклад, 60 см) або, навпаки, занадто. У двох варіантах еліптична форма виглядає легкою, тобто не перевантажує простір своєї громіздкістю.

 • Модерн. Щоб зробити арку своїми руками в стилі «Модерн», слід врахувати необхідність різкого переходу від вертикальної до горизонтальної частини. Важливо: радіус кривини створюємо максимально природній. Тільки тоді конструкція вийде гармонійною та чудово увіллється в концепцію інтер'єру вітальні.

 • Трапеція. Друкуючи в пошуковому рядку запит «як зробити арку з гіпсокартону своїми руками?», користувачі інтернет-мереж найчастіше потрапляють на «Трапецію». Чому? Бо її легко виготовити самостійно! Таку конструкцію ще називають «ледачою», адже в ній відсутні дуги. Основну частину складають ламані лінії, які зможе створити навіть новачок у будівельній справі (набагато простіше, ніж зробити круглі й чіткі прорізи). Застосування «Трапеції» нешироке, адже цю конструкцію важко інтегрувати в дизайн таким чином, щоб вона виглядала доцільно. Використовується винятково в оригінальних інтер'єрах, авторських проектах.

 • Портал. Ключова перевага зазначених арок із гіпсокартону своїми руками полягає в тому, що під час виготовлення від майстра вимагається мінімум зусиль. Необхідно лише зробити кути дверного отвору заокругленими, рідше – ще й верхню частину перекриття. Чудова новина: «корисний» простір майже не зменшується. Найчастіше «Портал» використовується на кухні.

 • Напіварка. Має лише один округлий кут (звідки, власне, і походить назва) і використовується найчастіше в сучасних інтер'єрах, виконаних у стилі мінімалізм, high-tech та ін. Рідше – під час ремонту старих прорізів.

 • Романтика. Типові риси: закруглені кути, нестандартні форми. Нерідко «Романтика» заводить майстра в глухий кут, оскільки той не розуміє, як самому зробити арку, щоб безпосередньо в ніші вона була фігурною. Відповідь проста: треба створити з профілю необхідну заготівку. Де популярні такі конструкції? У вестибюлях: у канонічному розумінні – малі габарити (H і L), спеціально для втілення всіх задумів «художника».

Дверні арки з гіпсокартону: необхідні пристосування та матеріали

Арки з гіпсокартону [міжкімнатні, дверні] | Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками?

Розглянемо основні нюанси, знання яких допоможе вам виготовити арку самостійно. Спершу важливо подбати про замовлення спеціальних пристосувань і матеріалів для роботи (якщо є в господарстві – чудово). Без чого ж не обійтися?

 • Вимірювача-рівнеміра (із заповненими рідиною колбами-очками), простого олівця і сантиметрової стрічки/рулетки. Вони необхідні для двох речей: нанесення грамотної розмітки майбутнього шедевру, на стіну – «маячків-пунктирів» для роботи.

 • Шуруповерта/фігурної викрутки. Обидва інструменти значно полегшують процес підготовки дугоподібної конструкції. Оскільки кріплення листів до профілю, а потім – до майбутнього об'єкту в приміщенні, передбачає застосування саморізів, то не зайвим буде придбати спеціальну биту (лише за допомогою подібного знаряддя вдасться «загнати» під «0» капелюшки).

 • Перфоратора/дрилі – для кріплення каркаса до стінок.

 • Ножиць для різання металевих виробів. Новачки та професіонали навряд чи придумають, як зробити арку з профілю, не маючи зазначеного інструменту. Логічно, адже ножицями легко підрізати й «підігнати» профіль відповідно до потрібних параметрів і форми. Не важливо, буде це варіант типу «Модерн», «Портал» чи інший.

 • Шпалерного ножа чи електричного лобзика. Вони необхідні для швидкого та зручного розрізання листів матеріалу. Перший – доступний із точки зору цінової політики варіант, другий – більш дорогий, може бути занадто складним у використанні для майстрів-початківців. Але працювати цим інструментом – одне задоволення.

 • Дюбелів із саморізами – використовуються спеціально для з'єднання між собою листів ЦК й основи.

 • Профілів. Основні два – той, що направляє, має розмір 28х27 мм, другий – стійковий, 60х27 мм.

 • Куточка зі скловолокнистою сіточкою.

Звичайно ж, у вирішенні питання «Як самостійно зробити арку з гіпсокартону?», знадобиться й безпосередньо «сировина». Без ГК робота не почнеться, як не крути!

Арки з гіпсокартону [міжкімнатні, дверні] | Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками?

ЯК ЗРОБИТИ АРКУ З ГІПСОКАРТОНУ: НЮАНСИ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ

Спочатку про те, який гіпсокартон купити. Гіпсокартонні плити PLATÓ чудово підійдуть для виготовлення дугоподібних та аркових поверхонь (стіни, стелі). Оптимальна для цього товщина PLATÓ Arka READY – 6,5 мм. Особливість матеріалу полягає в його гнучкості, а також здатності приймати потрібну кривину в сухому стані (ГК попередньо розім'ятий на виробництві). Параметри згинання ГК-плит дивіться в таблиці, наведеній нижче.

Створення красивої арки з ГКЛ потребує правильного вигинання. Виконується профільний каркас – аналогічний за радіусом із майбутнім виробом. Також профіль кріпиться всередину (відповідно до висоти) – за допомогою пневматичної чи електродрилі, дюбеля.

Створювати різні просторові конструкції з гіпсокартону PLATÓ Arka READY буде легше, якщо ви дотримаєтеся наших рекомендацій:

 1. Розкроїть ГК-лист, надайте йому потрібну форму.

 2. За допомогою саморізів готові до встановлення зразки прикріпіть безпосередньо до каркасу, виготовленого з вигнутих металевих профілів стандартного типу.

 3. Фігурну обшивку з PLATÓ Arka READY реально виконати набагато швидше (економія часу – у 3 рази!), ніж зі звичайного гіпсокартону. Оскільки такий лист не потребує трудомісткої підготовки: змочування, пропилювання з використанням шаблонів, обробки голчастим валиком, сегментації, створення швів із застосуванням додаткових матеріалів (армувальної стрічки, шпаклівки).

Використання ГК-листів PLATÓ Arka READY заощадить час, сили, допоміжні будматеріали. Більш того, за допомогою такої сировини вдасться знизити ризик виникнення помилки під час монтажу. Також результатом використання вказаних листів можна отримати бездоганну поверхню без заломів і тріщин.

Змочувати гіпсокартон не потрібно, оскільки деформується структура сердечника, а це, у свою чергу, робить будматеріал непридатним для подальшого використання. А саме: з лицьового боку матеріалу відбувається відшаровування картону, тому готовий виріб доводиться заново армувати та шпаклювати.

Арки з гіпсокартону [міжкімнатні, дверні] | Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками?

Арка з гіпсокартону своїми руками: покрокова інструкція

Лист PLATÓ Arka READY кроїмо на зразки потрібних розмірів. Важливо знати: заздалегідь змочувати/розминати/проколювати готові зразки PLATÓ Arka READY не потрібно.

 1. У місцях стикування готових зразків з іншими фрагментами з прямих окрайків зняти фаску товщиною в 1/3 аркуша. Ця процедура виконується під кутом 45°.
 1. Обережно, не поспішаючи, докладаємо лист на вигнуту поверхню опорної конструкції, вигинаючи його до потрібної кривизни.

 2. Послідовно сегментуємо, формуємо та фіксуємо профіль UW/UD. Доцільно використовувати ущільнювач у разі його кріплення до підлоги чи стелі.

 3. За допомогою ножиць, що придатні для різання металу, у поличці профілю робимо ряд П-подібних надрізів, далі – згинаємо спинку профілю до потрібного вигляду (зовнішній/внутрішній) та необхідної величини радіуса дуги.

 4. Установлюємо профіль СW/СD в закріплений профіль UW/UD на відстані близько 100 – 400 мм (обумовлена радіусом кривизни).

Арка з гіпсокартону своїми руками – це просто, якщо уважно вивчати інформацію на каналі SINIAT PLATO!

Арки з гіпсокартону [міжкімнатні, дверні] | Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками?

Дверні арки з гіпсокартону: особливості конструкції

Результат – профіль опиняється позаду листа матеріалу. Секрет полягає в тому, що ви просто робите ідентичний другий бік, аналогічно першому (це допоможе заощадити час і докласти трохи менше зусиль). Як саме? Щойно 2 шари приєднано до основи, слід порівняти їх, щоб виявити розбіжності у висоті. Якщо потрібні корективи, то варто опускати або ж піднімати – для вирівнювання висоти.

Як зібрати арку з гіпсокартону швидко?

Наступний крок – розрізання профілю під кутом 90 градусів до спини. «Крок» повинен становити приблизно 50 мм. Основа залишається незмінною, адже ми будемо згинати заготівку, орієнтуючись на неї.

Далі згинаємо по траєкторії дуги та прикріплюємо до двох листів – зсередини. Слід дотримуватися заходів безпеки та використовувати рукавички, щоб не порізати руки. Також є ймовірність потрапити шурупом у палець.

Повернемося до процесу: основу потрібно поглибити на 1 см. Фінальний акорд – вставка перемичок для надання конструкції максимальної жорсткості. Для виробництва перемичок потрібен стійковий профіль (а також для ребер жорсткості, ідеальна відстань для яких – через 200 – 300 мм). Прикріплення до загальної конструкції – і готово!

Арки з гіпсокартону [міжкімнатні, дверні] | Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками?

МІЖКІМНАТНІ АРКИ З ГІПСОКАРТОНУ: НЕТРИВІАЛЬНИЙ СПОСІБ ВИГОТОВЛЕННЯ

Варіант зручний тим, що в кінцевому вигляді міжкімнатні арки, виготовлені з гіпсокартону, мають невелику товщину. Головне – закріпити профілі з проміжком у декілька сантиметрів, і лише потім приєднувати перемички. Процес виглядає наступним чином:

 1. Робимо заміри. Ви вже знаєте, як вирізати арку з гіпсокартону: виготовляємо першу стінку. Переносимо на другий лист.
 1. Відповідно до ширини проміжку вирізаємо дерев'яні бруски, які потім кріпимо по краях саморізами.

 2. Переходимо до закріплення смуги ГК: починаємо роботу з одного боку (зліва чи справа – не має значення), попередньо зафіксувавши допоміжним інструментом під назвою струбцина. Орієнтуйтеся на шурупи, що фіксують бруски.

 3. Тепер приєднуємо перфорований кут – і можна виправляти всі неточності, що виникли під час роботи.

Набірний – чудовий (як ви помітили, ще один) спосіб побудувати міжкімнатні арки з гіпсокартону. Його специфіка полягає в розбитті схилу на секції. Останні складаються з частин, які, власне, і створюють бажану кривизну. Елементи ви повинні зафіксувати за допомогою шпаклівки, змішаної із клеєм ПВА та водою (суміш миттєво висихає).

Перш ніж приєднувати пластини, покладіть їх на столі для оцінки правильності розмірів та відсутності нерівних частин. Тепер переходьте до етапу кріплення саморізами (дотримуйтесь заходів безпеки, а також підкладіть шайби, щоб запобігти псуванню матеріалу).

Обробіть готову конструкцію ґрунтовкою та шпаклівкою. Перший етап – підготовчий – необхідний для максимального зчеплення шарів. Другий – для вирівнювання. Корисна порада: прибирайте зайву шпаклівку зразу після нанесення.

Арки з гіпсокартону [міжкімнатні, дверні] | Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками?

ЯК ЗРОБИТИ АРКУ З ГІПСОКАРТОНУ: СПЕЦИФІКА МОНТАЖУ?

Схема роботи така: спочатку встановлюємо основу, потім – елементи. Розпочинається монтаж арки з гіпсокартону торгової марки Siniat із прикріплення спрямовуючих смуг із металевого профілю (як до верхньої частини, так і до перекриттів).

Подібним чином працюємо й зі стінками. Не забувайте правило: важливо дотримуватися відступу 1,5 см углиб – на відстань, яка потім закриється листом матеріалу. Частини з'єднуємо між собою шурупами.

Далі – ми вже отримали двосторонню рамку у вигляді літери «П», приєднуємо дугоподібні профілі (елементи, які виготовили заздалегідь). Надаємо конструкції жорсткості, закріплюючи між перегинами стієчний профіль. Ідеал – максимальна сумісність деталей із лицьового та «виворітного» боків.

Тепер переходимо до монтажу частин. Вирізали, як годиться, бічну частину та ще одну копію, попередньо порівнявши їх на предмет ідентичності. Далі – кріплення отриманих шматків до основи за допомогою шурупів, крок повинен бути приблизно 10 – 12 см. Фінальна дія – закриття «торця» дугоподібною смугою за допомогою саморізів, відстань між ними має сягати не більше 6 – 7 см.

Оздоблення отвору

Незалежно від того, котрий їх варіантів як самому зробити арку з гіпсокартону ви вирішите обрати, треба зробити останні штрихи в нашій «картині», тобто зробити отвір досконалим:

 1. Шпаклюємо капелюшки шурупів і проміжки (на стики слід прикріпити куточок, який зробить усю конструкцію більш стійкою).

 2. Обробляємо куточок (для більшої надійності гнутий куточок закріплюємо стиплером, наприклад).

 3. Повторюємо процедуру 2 – 4 рази, адже лише так можливо отримати ідеальну поверхню, на якій не буде без шорстких місць і зайвих виступів або западин.

 4. Використовуємо фінішну обробку, бо зробити арку з ГКЛ без останнього штриха навряд чи вдасться.

 5. Наостанок – клеїмо шпалери чи фарбуємо наш витвір мистецтва. Інший варіант – обробити деревом, це створить додатковий декоративний ефект.

До речі, якщо після шпаклювання поверхня все одно нерівна, то просто візьміть наждачний папір і видаліть усі шорсткі деталі.

НАВЧАЛЬНІ ВІДЕО МАТЕРІАЛИ

Наші герої Таня і Коля поділяться деякими секретами самостійного монтажу гіпсокартонних конструкцій.

Більше відео дивіться на каналі SINIAT PLATO

Арки з гіпсокартону [міжкімнатні, дверні] | Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками?

Монтаж арки з гіпсокартону

Арки з гіпсокартону [міжкімнатні, дверні] | Як зробити арку з гіпсокартону своїми руками?

Ефективні інновації

Перевірені рішення

Прагнення до сталого будівництва