Як шпаклювати стелю?

Як шпаклювати стелю?

Практично у кожній квартирі стеля додатково обробляється для естетичних цілей штукатуркою. З подальшим нанесення фарби, побілкою або ж без цих елементів декору. В принципі, ви самостійно зможете шпаклювати стелю, для цього достатньо мати мінімальні навички оздоблювальних робіт. Однак, тут присутні свої нюанси, про які слід знати заздалегідь. Тому, якщо ви вирішили дізнатися, як правильно штукатурити стелю, чим відрізняється обробка різних видів покриттів, радимо вам уважно ознайомитися з викладеною нижче інформацією.

СПИСОК НЕОБХІДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ ТА МАТЕРІАЛІВ

Будь-яка робота повинна починатися з правильно підібраних інструментів та матеріалів для її виконання. Й оздоблення стелі не є винятком з цього правила. Отже, перед тим як штукатурити стелю, у вас під рукою повинні бути такі інструменти:

 • Мінімальний набір з вузького та широкого шпателю.
 • Валик для обробки грунтовки.
 • Ємність для замішування штукатурної суміші.
 • Міксер або дриль з насадкою для рівномірного розмішування розчину та отримання однорідної маси.
 • Гладилка для вирівнювання шарів.

З матеріалів для обробки вам знадобляться:

 • Грунтовка, для обробки очищеної стелі перед її вирівнюванням та нанесенням шпаклівки.
 • Стартова та фінішна шпаклювальні суміші. Перша служить для вирівнювання великих дефектів покриття, коли нерівності мають розмір понад 5 см. Друга необхідна для додання ідеальної гладкості вашій стелі та наноситься поверх шару стартовою шпаклівки.
 • Фарба. Її купуємо у тому випадку, якщо ви вирішили зупинитися на такому варіанті оформлення стелі.

При виборі матеріалів намагайтеся підбирати суміші одного виробника, це необхідно для їх кращої сполучуваності між собою. Також не забувайте враховувати вимоги по вологості приміщення, яке ви зібралися облагородити. При підвищеному значенні цього показника, слід вибрати спеціальну водовідштовхувальну шпаклівку.

ЯК ПРАВИЛЬНО ШПАКЛЮВАТИ СТЕЛЮ?

Після підготовки необхідних інструментів та матеріалів можна приступати до першого етапу роботи – підготовки стін до нанесення покриття. Для цього необхідно видалити залишки старого покриття з основи.

ПІДГОТОВКА СТЕЛІ

Залежно від того, наскільки рівна у вас стеля, порядок дій буде таким:

 • При невеликих нерівностях, перепад висот яких до 2-5 мм, цілком достатньо буде зачистити поверхню стелі від старого покриття: шпалер, побілки або фарби. Для цього досить нанести губкою воду та після її збирання зняти намоклий шар, який тепер легко відривається, за допомогою шпателя. За один раз краще обробляти невеликі ділянки стелі, розміром до метра, щоб вони не встигали висихати.
 • Потім на оброблену поверхню слід нанести ґрунтовку для забезпечення високої якості зчеплення шпаклівки зі стелею. Наносити її необхідно двома шарами – паралельно та перпендикулярно стіні. Це слід робити акуратно, не допускаючи утворення патьоків та не залишаючи слідів пензлика або валика.
 • У тому випадку, якщо стеля має істотні вади, перед шпаклюванням її поверхню необхідно попередньо вирівняти за допомогою штукатурки. А вже потім ґрунтувати. Для вирівнювання мінеральних поверхонь (пінобетону, цементу, цегли і т.д.) компанія Siniat рекомендує використовувати PLATO Izomix. Це високоякісна гіпсова штукатурка з підвищеним вмістом перліту. Суміш дуже легко наносити на поверхню і потім обробляти. Завдяки малій питомій вазі вона підходить як для вирівнювання стелі, так і для вирівнювання стін.
Як шпаклювати стелю?

ОСНОВНІ ЕТАПИ

Після того, як поверхня стелі підготовлена для нанесення декоративного покриття, переходимо до опису того, як шпаклювати бетонну стелю.

 • Для початку необхідно приготувати шпаклювальну суміш. Для цього висипаємо її в ємність для замішування та додаючи потроху воду починаємо розмішувати за допомогою міксеру. У результаті повинна вийти однорідна густа маса, за консистенцією схожа на густе згущене молоко. Наявність грудочок неприпустима.
 • Потім малим шпателем беремо суміш й розподіляємо її по великому шпателю, яким намагаємося нанести на стелю тонким шаром. Те, що залишиться на шпателі, акуратно повертаємо в ємність та повторюємо процедуру до тих пір, поки не опрацюємо всю поверхню стелі.
 • Чекаємо висихання нанесеного шару. Прибираємо явні нерівності за допомогою шпателю або дрібної шкурки. При великих дефектах стелі повторюємо процедуру, поки не вирівнюємо стельову поверхню у горизонтальній площині. Нові шари наносимо тільки після повного висихання попередніх.
 • Останній шар наносимо якомога тонше. Наносити його слід швидко, не допускаючи висихання суміші. Одним рухом наносимо шар шпаклівки, сильно притискаючи шпатель до стелі. Наступним рухом знімаємо надлишки. Якщо все зробили правильно, то фінішний шар повинен вийти рівним, без вад та гладким.
 • Якщо ми плануємо далі поклеїти шпалери, то подальша обробка не потрібна.

Як шпаклювати стелю під фарбуванням? У разі такої необхідності потрібно домогтися ідеальної гладкості поверхні стелі. Для цього необхідно виявити всі дрібні нерівності, підсвічуючи їх лампою під кутом до поверхні та видаляючи шліфувальною машинкою або дрібною шкіркою. Компанія Siniat рекомендує використовувати на цьому етапі шпаклівку NIDA GLADKA.

У тому випадку, якщо вас не влаштовує стартова або фінішна шпаклівка, можна використовувати PLATO Finish. Вона передбачає шпаклювання "вологим" методом, після її висихання немає необхідності у використанні фінішної шпаклівки. Вимоги до поверхні перед нанесенням цієї шпаклівки такі ж, як і при використанні будь-якої іншої суміші: очищена від бруду і залишків старого покриття поверхня. Якщо оброблювана поверхня має високу ступінь гігроскопічності, то на неї слід нанести глибокопроникаючу ґрунтовку.

Приготування суміші PLATO Isomix та її нанесення складається з наступних етапів:

 • Мішок суміші (30 кг) необхідно висипати у ємність з водою об'ємом 18 - 20 л та перемішати до утворення однорідної маси. Якщо перемішування проводиться за допомогою міксера, то слід використовувати низькообертовий режим для уникнення міхурів повітря.
 • Далі слід почекати 5 - 10 хвилин та знову зробити перемішування. На цьому етапі не допускається додавання нових порцій шпаклівки.
 • Готовий розчин необхідно нанести на поверхню протягом 60 хвилин після приготування.
 • Поверхня вирівнюємо за допомогою правила.
 • Після того, як шпаклівка почала "схоплюватися", її треба обережно зволожити до появи гіпсового молочка. За допомогою широкого шпателю виробляємо розрівнювання поверхні шару шпаклівки.
 • PLATO Isomix розрахована для нанесення одного шару завтовшки від 5 до 30 мм. Якщо необхідно нанесення більш товстого шару, то це робиться за кілька підходів. При цьому на попередні шари штукатурки слід нанести насічки.

При правильному застосуванні суміші PLATO Isomix ви отримаєте рівну, гладеньку поверхню білого кольору.

ЯК ШПАКЛЮВАТИ СТЕЛЮ З ГІПСОКАРТОНУ?

Тепер розглянемо різні варіанти того, як шпаклювати гіпсокартон на стелі. Перевагою такої стелі є те, що нам немає необхідності вирівнювати поверхню. Нам залишається лише забезпечити гладку поверхню. Для цього слід закрити місця з'єднання плит гіпсокартону. Як правило, листи з цього матеріалу мають зріз по краях. У разі його відсутності, нам його необхідно зробити самостійно. Для цього під кутом зрізаємо частину листа по всій довжині стику.

Далі, нам слід проклеїти місця з'єднання самоклеючою армованою стрічкою для закладення швів. Потім наносимо тонкий шар шпаклівки та тут же вирівнюємо його широким шпателем. Намагаємося за один підхід повністю заповнити шов шпаклювальною сумішшю та розрівняти його.

Шляпки саморізів, якими кріпляться листи гіпсокартону до каркасу, також обробляємо шпаклівкою. Після висихання, зачищаємо місця нанесення шпаклівки, потім наносимо ґрунтовку та шар фінішної шпаклівки. Відмінним вибором стане використання шпаклівки PLATO FINISH.

ЯК ШПАКЛЮВАТИ СТЕЛЮ З ГІПСОКАРТОНУ ПІД ФАРБУВАННЯ?

При підготовці стелі з гіпсокартону до подальшого фарбування можна зіткнутися з такою проблемою, як прилипання частин шпаклівки до валика при фарбуванні. Це призведе до появи дефектів покриття, які фарба тільки підкреслить.

Як же правильно шпаклювати стелю з гіпсокартону в цьому випадку? Для нанесення верхнього шару слід застосовувати спеціальну водостійку шпаклівку. Вона не буде піддаватися впливу води, яка міститься у фарбі, зчеплення зі стелею виявиться стійким. У разі відсутності такої шпаклівки, можна застосовувати звичайну, попередньо додавши у неї водовідштовхувальну ґрунтовку. Правда, при такому варіанті скоротиться час придатності суміші, тому наносити її слід досить швидко.

Не слід також притискати фарбувальний валик до стелі з великим зусиллям, так само як й багато разів проводити їм в одних та тих самих місцях. На цьому опис того, як шпаклювати стелю з гіпсокартону, завершено.

Як шпаклювати стелю?

ВИСНОВОК

Важливу роль у тому, щоб стеля вас радувала протягом багатьох років, не втратила свого зовнішнього вигляду, була екологічно безпечною, грає підбір якісних матеріалів для її обробки. Слід знати не тільки, як шпаклювати стелю з гіпсокартону, а й які виробники дотримуються світових стандартів при виготовленні своїх матеріалів. Компанія Siniat пропонує такий гіпсокартон оптом та у роздріб торгової марки PLATO, який відповідає найжорсткішим міжнародним нормам, що підтверджено відповідними сертифікатами якості на пропоновану нею продукцію. Ми завжди готові надати нашим клієнтам вичерпну консультацію по всьому переліку нашої продукції та запропонувати саме те, що вам треба!

Ефективні інновації

Перевірені рішення

Прагнення до сталого будівництва