Референтні об'єкти

У будівництві гіпсокартон є одним з найпопулярніших оздоблювальних матеріалів. Легкість обробки та простота монтажу дозволяють якісно виконувати роботи з ним навіть непрофесійним будівельникам. Основна функція гіпсокартону - це покриття внутрішніх та зовнішніх (зсередини) опорних стін і внутрішніх стін (загородка). За допомогою гіпсокартону PLATÓ ви можете втілити свої найсміливіші ідеї у дизайн вашого житла, коли реконструкція інтер'єру повинна бути проведена швидко та без виконання зайвих робіт.
У будівництві застосовують 3 варіанти оздоблення стін гіпсокартоном:
Основний критерій при виборі одного з цих варіантів - наскільки поверхня стіни далека від ідеальної площини та відхилена відносно вертикалі. Не менш важливо враховувати і майбутній дизайн приміщення: чи плануються стінні ніші, додаткова шумо - та теплоізоляція.
Стінове облицювання застосовується у тих випадках, коли стіна має великі нерівності, сильні відхилення від вертикальної прямої, планується використання у дизайні арок, ніш, додаткових загородок. Також цей варіант облицювання незамінний у приміщеннях, у яких необхідно забезпечити високий рівень звукоізоляції (у поєднанні з мінеральною ватою), поліпшити теплоізоляцію.
Окремо встановлені облицювальні конструкції застосовуються також у поєднанні із ізоляційними матеріалами з мінеральних волокон, ці конструкції чудово підвищують теплоізоляційні та звукоізоляційні характеристики стін. Використовуються, де необхідно приховати місця проходження об'ємних інженерних комунікацій: будь-яких трубопроводів, кабелів електроживлення й т.п. Найчастіше цей варіант застосовується в офісних та виробничих приміщеннях. Для житлових приміщень використовується у тому випадку, коли необхідно розділити загальний обсяг на кілька зон. Робиться це за допомогою зведення загородок або фальш-стін. Цей варіант також передбачає використання металопрофілю для виготовлення каркаса.
Варіант облицювання гіпсокартоном на металевий каркас передбачає великі витрати на покупку матеріалів, тому що окрім гіпсокартонних плит необхідно придбати профіль та елементи його кріплення. Зростають також і тимчасові витрати, основна частина яких припадає на розмітку та установку самого каркаса.
Найпростішим, економічним та швидким за часом варіантом облицювання є кріплення гіпсокартону до стіни за допомогою гіпсового клею PLATÓ Fixer . Розглянемо його більш детально.
Варіант кріплення гіпсокартонних плит PLATÓ до стіни за допомогою спеціального гіпсового клею PLATÓ Fixer використовується у тому випадку, коли стіна практично рівна або має невеликі нерівності. Окрім економії коштів на покупку матеріалів обшивка стін гіпсокартоном без використання металевого каркаса займає набагато менше часу та не так суттєво «використовує» вільний простір усередині приміщення. Відмінним вибором матеріалу для облицювання стін буде стандартна гіпсокартонна плита PLATÓ Format або PLATÓ 9,5, яка виготовляється з екологічно чистих матеріалів та підійде для оформлення і дитячих кімнат.
1. Підготовка основи
Перед тим, як приступати безпосередньо до монтажу гіпсокартонних плит на стіну, необхідно попередньо підготувати її поверхню. Для надійного та довговічного кріплення плит PLATÓ основа повинна відповідати наступним вимогам:
Обов'язково слід видалити залишки старого покриття, бруд, пил, масляні плями і т.п. Після чого обробити поверхню стіни антисептиком, щоб уникнути появи цвілі та грибків.
2. Облицювання стін гіпсокартоном: монтаж
Після підготовки поверхні переходимо до наступного етапу - монтажу гіпсокартонних плит. Тут послідовність дій така:
Залежно від товщини плити рекомендується наносити гіпсову клейову суміш наступним чином (див. на зображені).
3. Обшивка стін гіпсокартоном: фінішна обробка
Після установки всіх листів, необхідно дочекатися висихання гіпсового клею PLATÓ Fixer та починати фінішну обробку гіпсокартону: закладення стиків, підготовка поверхні під подальше фарбування або наклеювання шпалер.
Для закладення стиків необхідно очистити місця сполучення двох плит від частинок пилу та гіпсу. Залежно від використовуваної шпаклювальної маси, шви можна обробляти без використання армувальної стрічки або із застосуванням стрічки.
У першому випадку гарним вибором стане шпаклівка Nida MAX. Якщо ж ви збираєтеся додатково зміцнити шви армувальною стрічкою, то можна скористатися шпаклівкою PLATÓ Filler.
Шпаклювальна суміш PLATÓ Filler має наступні переваги: вона пластична, легко наноситься, має тривалий час роботи, міцна, не утворює тріщин, не дає усадку та екологічно чиста.
Крім того, гіпсова шпаклівка PLATÓ Filler також підходить для шпаклювання тріщин та дефектів на поверхні.
Для якісного виконання закладення швів пам'ятайте про наступні нюанси:
Кілька корисних порад, які допоможуть вам у створенні довговічного, рівного та естетичного покриття стін за допомогою гіпсокартону:
Використання гіпсокартону PLATÓ для облицювання стін є найпростішим та швидким способом їх вирівнювання. Вибір варіанту облицювання слід робити,враховуючи наявні умови чи переваги.
Україна понад усе!
#siniat_ua #plato