Стелі з гіпсокартону, підвісні потолки з гіпсокартону | Як зробити стелю з гіпсокартону?

Гіпсокартон - це незмінно практичний, доступний і естетичний матеріал. Саме тому підвісна стеля з гіпсокартону дуже часто зустрічається в приміщеннях з сучасним ремонтом. Завдяки широкій різноманітності варіантів представленої обробки, оформити інтер'єр в будь-якому вподобаному стилі не представляє величезну складність. В даний час найпопулярнішими вважаються стелі з гіпсокартону всіляких варіацій.

Підвісні стелі з облицюванням з гіпсокартонних плит PLATÓ складаються з гратчастого каркаса, прикріпленого до перекриття відповідними сполучними елементами. Конструкція каркаса і його закріплення повинні утворити жорстку, не деформовану основу.

СТЕЛІ З ГІПСОКАРТОНУ: ОСНОВНІ МОДИФІКАЦІЇ

Тип конструкції гіпсокартонної стелі визначається задумом дизайнера або власника приміщення. Виходячи з цього, може бути споруджена одна з трьох відомих форм:

 • Однорівнева стеля;
 • Дворівнева;
 • Складна (багаторівнева).

Однорівневі потолки із гіпсокартону можуть являти собою самостійні споруди або елемент складної конструкції багаторівневого. Це найпростіший варіант, виконати який може і не професійний будівельник. Головний етап його будівництва - надійний монтаж каркаса, що складається з металевого профілю.

Стелі з гіпсокартону, підвісні потолки з гіпсокартону | Як зробити стелю з гіпсокартону?

Переваги однорівневої стелі:

 • позбавлення від зайвого шуму сусідів зверху;
 • збереження колишньої висоти кімнати;
 • приховування нерівностей, комунікацій і проводки.

Двох і трьохрівневі підвісні стелі з гіпсокартону є стильним, сучасним і ефектним доповненням ексклюзивного інтер'єру, а ще подібні дизайнерські рішення:

 • дозволять змінити геометрію приміщення, зонувати простір;
 • нададуть можливість розширити або навпаки звузити приміщення;
 • перетворять кімнату до невпізнанності.

Крім даної класифікації, підвісна стеля з гіпсокартону відрізняється і за формою: *

 • рамкові - прямокутні або фігурні стелі, складаються з короба, доповненого однією або декількома сходинками;
 • діагональні - стелі з рівною основою, нижні рівні якої виступають над однією зі сторін приміщення;
 • зональні - стелі, що дозволяють акцентувати увагу на частині кімнати;
 • фігурні - стелі, що представляють собою складні геометричні конструкції квіток або абстракцій.

Листи з гіпсокартону широко застосовуються в багатьох сферах будівництва. Технологія кріплення гіпсокартону на стелю досить проста, тому виконати стелю з гіпсокартону своїми руками можна в усьому будинку і в окремих кімнатах.

ЯК ЗРОБИТИ СТЕЛЮ З ГІПСОКАРТОНУ: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ

Матеріал для обробки представляє собою величезний лист, ширина якого, 1.2 м, довжина 2 - 4 м і товщина від 12,5 до 15 мм. ГКЛ схожий з сендвічем: наповнювач з гіпсу, обклеєний високоміцним картоном. Зовнішню сторону листа в процесі виготовлення просочують спеціальними барвниками, колір яких вказує на область застосування конкретних полотен.

Стелі з гіпсокартону, підвісні потолки з гіпсокартону | Як зробити стелю з гіпсокартону?

У продажу в багатьох будівельних магазинах найчастіше зустрічаються вологостійкі листи, пофарбовані в зелений або голубий колір. Звичайно, для нашої мети підійде стандартний гіпсокартон на стелю.

Окрему увагу варто приділяти розмірам, товщині і призначенню листів. Найпростіше здійснювати будівельні та ремонтні роботи, працюючи з невеликими поверхнями ГКЛ (1,2 х 2,5 м) або навіть з малоформатним розміром 0,6 х 2 м. Якщо передбачається використання листів великої товщини, то в даному випадку не обійтися без посилення підвісної конструкції стелі з гіпсокартону і якісного металевого профілю.

При спорудженні підвісного об'єкта в кімнатах з підвищеною вологістю (ванній кімнаті, туалеті, кухні, лоджії), рекомендують використовувати вологостійкі листи з гіпсокартону, пофарбовані в зелений або голубий, а у всіх інших випадках листи сірого кольору.

МОНТАЖ ГІПСОКАРТОНУ НА СТЕЛЮ: ЯКІ ІНСТРУМЕНТИ НЕОБХІДНІ?

Для швидкого і якісного здійснення ремонту, не обійтися без набору необхідного інструментарію і, власне кажучи, самого матеріалу. Придбання потрібних інструментів не забере багато часу, будівельні ринки і магазини мають у своєму розпорядженні широкий асортимент комплектуючих.

Щоб виконати якісний монтаж гіпсокартону на нерівну стелю потрібні:

 • металеві профілі – направляючі (UD 28 х 27 мм), стельові (CD 60 х 27 мм);
 • прямі стельові підвіси;
 • сполучні пристосування для профілів - подовжувачі для прямих ділянок, краби (сполучення під кутом 90 °);
 • кріплення - саморізи по металу, гіпсокартону, дюбеля;
 • поліетиленова стрічка ущільнювача;
 • акрилова грунтовка;
 • малярська стрічка-серпянка;
 • шпаклівка для затирання стиків листів.

У процесі здійснення розмітки майбутньої поверхні підвісний потолок з гіпсокартону не обійдеться без лазерного або бульбашкового рівня. В ході розкрою ГКЛ і профілів знадобиться рулетка. Лінію розрізу прийнято відзначати маркером або олівцем, використовуючи довгу металеву лінійку (дане пристосування представляється можливим замінити направляючою або косинцем).

Розкрій профілів виконується за допомогою будь-якого зручного інструменту зі списку: ножиці по металу, ножівка з дрібними зубчиками або навіть болгарка. При ремонті дерев'яної стелі кріплення саморізів здійснюється за допомогою шуруповерта, а у випадку з цегляної поверхнею підійде лише перфоратор.

Використовуючи бур, висвердлюють отвори оптимального діаметру і глибини, а після молотком або добойником заганяють дюбелі. Акуратного здійснення ремонту можна досягти лише тоді, коли всі роботи з розкрою виконані згідно необхідним розмірам і без найменших заломів. В ході різання потрібно запастися гострим ножем, ножівкою або рубанком для шліфування країв. Споруджені листи обробляють кистю, змоченою ґрунтовим розчином, а після затирають шви спеціальним складом, використовуючи шпатель.

Кріплення гіпсокартонних плит PLATÓ до ґратчастого каркасу

Стелі з гіпсокартону, підвісні потолки з гіпсокартону | Як зробити стелю з гіпсокартону?
 • На облицювання стель використовуються плити PLATÓ Format товщиною 12,5 мм. Якщо того вимагають протипожежні або акустичні умови, товщина стельового облицювання може бути більшою і становити 15, 18, 20, 25 мм або більше.
 • Плити PLATÓ можуть кріпитися до стельового облицювання двома способами. Поперек до профілю нижнього гратчастого каркасу (поздовжній край перпендикулярний до профілю); Уздовж профілю нижнього гратчастого каркасу (більш довгий подовжній край паралельний до профілю).
 • Поперечне закріплення плит PLATÓ вигідніше, оскільки при такому укладанні міцність на вигин велика. Результатом такої укладки плит є більший допустимий проміжок між несучими елементами гратчастого каркаса. Такий спосіб закріплення зменшує витрату матеріалів і знижує трудомісткість монтажу
 • Напрямок монтажу гіпсокартонних плит в приміщенні повинно вибиратися так, щоб поздовжні края плит (із заводською фаскою) були паралельними напрямку падаючого сонячного світла.
 • Плити кріпляться зі зміщенням поперечних стиків один відносно одного мінімум на 400 мм (можна виконувати хрестоподібні шви).

Розмітка стелі

Розмічувальні роботи - основний етап, перш ніж приступити до його виконання, варто для початку все спланувати. Спершу рекомендують визначитися з кількістю рівнів стелі, які допоможуть приховати всі електричні дроти, комунікації, нерівні перекриття і т.п.

Після потрібно перейти до виконання креслень масштабних перекриттів, на яких буде потрібно розмітити розташування опорних елементів каркасу, підвісних кріплень стелі і схему розміщення деталей обшивки.

Ознайомлення з докладними фото розмітки стелі допомагають підрахувати кількість необхідного будматеріалу, а також уявити, який вигляд матиме підвісна стеля з гіпсокартону, оцінити масштабність майбутнього ремонту.

Гіпсокартонна стеля своїми руками повинна являти собою конструкцію, надійно закріплену по краях і посередині. У разі використання листів стандартної ширини - 120 см, дистанція між профілями на стелі повинна бути рівною 40 сантиметрам.

Здійснювати монтаж поперечних перемичок в разі дотримання такого мінімального інтервалу, оптимально на стиках листів гіпсокартону, дотримуючись інтервалу в 2,5 метра. Для надійного монтажу стелі з гіпсокартону своїми руками, варто подбати про встановлення підвісів з кроком в 25 сантиметрів.

Якщо мається на увазі установка полки для освітлювальних елементів, то в такому випадку буде потрібно внести невеликі коректування в креслення, змінивши розташування кріплень і опорних поверхонь.

Схема монтажу підвісних елементів в даній ситуації буде мати форму сітки по всьому периметру стельової конструкції з відстанню в 40 х 25 см, і відступом від стін на 10-15 см.

Незначний ремонт стелі завдяки зняттю внутрішньої обробки можна здійснити лише в тому випадку, коли гіпсокартон на стелю встановлюється з мінімальним зміщенням один до одного.

Установка настінних профілів і стельових підвісів

Сам ремонт починається з переміщення всіх деталей креслень на поверхню стін і стелі. Розмітка дозволяє побачити і уявити, як зробити стелю з гіпсокартону, де будуть розташовуватися кріплення і опорні комплектуючі.

Стелі з гіпсокартону, підвісні потолки з гіпсокартону | Як зробити стелю з гіпсокартону?

Горизонтальність ліній легко перевірити за допомогою рівня, а взаємну перпендикулярність допоможе визначити будівельний косинець. У випадку з дерев'яними поверхнями, направляючі потрібно виставити вздовж лінії розмітки, притиснути і прикрутити наскрізь через метал до стіни, використовуючи саморізи.

Монтаж профілів і підвісів на бетонні і цегляні поверхні здійснюється із застосуванням дюбелів:

 1. спочатку по горизонталі П-образного профілю проробляють отвори під монтаж кріплень;

 2. прикладають направляючі нижньою стороною до базової лінії на поверхні стіни;

 3. переносять розмітку, використовуючи олівець;

 4. перфоратором свердлять отвори;

 5. монтують направляючий профіль, фіксуючи кріпленням;

 6. забивають дюбелі молотком або добойником.

Наклеювання ущільнювальної стрічки на направляючі допоможе забезпечити щільне прилягання до бетонної поверхні, створюючи хорошу звукоізоляцію всередині каркасу. Далі потрібно закріпити стельові прямі підвіси, згідно зробленій розмітці.

На бетоні кріплення фіксують, використовуючи дюбелі, а на дерев'яні - за допомогою саморізів. По завершенню установки підвісів, варто відігнути перфоровані кінці вниз.

Збірка стелі з гіпсокартону

Довжина профілю для стелі повинна бути менше, ніж дистанція між направляючими профілями протилежних стін на 1-2 см. У разі відсутності профілю необхідної довжини, стає можливим з'єднати кілька невеликих шматків, застосовуючи спеціальний подовжувач.

Готовий профіль закріплюють в настінну направляючу, уникаючи провисання за рахунок монтажу бічних підвісів.

В ході кріплення, важливо здійснювати контроль горизонтальності нижньої площини, використовуючи рівень або туго натягнутий шнур між направляючими.

За допомогою пристрою (краба), що дозволяє з'єднати поперечні планки, можна з'єднати опорні комплектуючі під прямим кутом.

Змонтувати подібний пристрій стелі з гіпсокартону нескладно, якщо дотримуватися такої інструкції:

 • зафіксувати краб на закріпленому профілі;
 • за допомогою саморізів з'єднати деталі через бічні поверхні;
 • вирізати поперечну планку оптимальної довжини, поміщуючи її в отвір зафіксованого краба;
 • подібним чином з'єднують сусідній профіль і вільний залишок перемички. Потроху, дотримуючись зазначених рекомендацій виходить зібрати стеля з гіпсокартону своїми руками, згідно запланованої схеми.

ПІДВІСНА СТЕЛЯ З ГІПСОКАРТОНУ СВОЇМИ РУКАМИ: ОБШИВКА І ШПАКЛІВКА ШВІВ

Стелі з гіпсокартону, підвісні потолки з гіпсокартону | Як зробити стелю з гіпсокартону?

Укладання гіпсокартону на стелю - процес важкий і трудомісткий. Одному впоратися з завданням такого роду буває непросто. Саме тому без допоміжного підтримуючого пристосування не обійтися.

Обшивка стелі гіпсокартоном можлива лише в тому випадку, якщо дотримуватися інструкцій про те, як монтувати гіпсокартон на стелю:

 1. застосовувати в роботі спеціальні саморізи для гіпсокартону, пофарбовані в чорний колір;

 2. здійснювати монтаж стелі з гіпсокартону за допомогою кріплень потрібно з кроком 15-20 см з відступом від краю на 10-15 мм;

 3. фіксацію проводять як по периметру плити, так і самого профілю, що підходить під її центром;

 4. саморізи на сусідні листи закріплюють з незначним відступом порівняно один з одним;

 5. в ході установки, кріплення заглиблюють в середину ГКЛ;

 6. по всьому периметру ГКЛ варто залишати незначний, близько 3-5 міліметрів шов.

Під час виробництва гіпсокартону, листи набувають трохи округлені краї (кромки). Подібна форма країв вельми зручна для шпаклівки стиків. Спочатку стики покривають розчином на основі акрилу, далі за допомогою шпателя наносять розчин для вирівнювання.

Тим, хто до цього ніколи не готував шпаклівку, рекомендується детально ознайомитися з інструкцією на упаковці. Щоб досягти максимальної міцності, поверхню знадобиться проклеїти серпянкой для посилення армуючих властивостей.

Чим менше товщина листа, тим простіше покрити розчином малярську стрічку, отримуючи ідеально рівну гіпсокартонну стеля своїми руками.

Подальші ремонтні маніпуляції – це фарбування, обклеювання шпалерами або побілка.

Поверхня під виконання шва повинна бути очищена від пилу і частинок гіпсу. В залежності від виду використовуваної шпаклювальноъ маси або шпаклювального гіпсу розрізняють обробку швів з армуючою стрічкою або без армуючої стрічки.

В обох випадках на першому етапі розподіляємо шпаклювальну масу в поперечному до лінії стику плит напрямку, вдавлюючи її якомога глибше і ретельно заповнюючи всю щілину. Потім одним безперервним рухом, найкраще одним протягуванням, розподіляємо і розгладжує шпаклювальну масу уздовж всього шва.

ЯК ЗРОБИТИ ПОТОЛОК З ГІПСОКАРТОНУ: ЗБІРКА ОПОРНОЇ КОНСТРУКЦІЇ

Освітлювальні прилади гіпсокартонних споруд фіксують на додатковій ніші (полиці). В процесі монтажу, в першу чергу, кріплять профілі на стелю і стіну. Етап розробки креслень конструкції передбачає закладання вертикальних стійок довжиною 10, максимум 15 см.

Кріплення даних елементів нескладне, в стельовому профілі, кінець якого спрямований вниз, ножицями для різання металу відрізають широку площину (приблизно 30-40 мм). Відрізану ділянку можна сміливо вважати аналогом підвісу, один край якого вставляють в стельову направляючу, а до іншого кінця кріплять профіль, що дозволяє сформувати горизонтальний карниз. Отриманий підвіс має в своєму розпорядженні дві точки фіксації - стіну з вмонтованою направляючою і стійки, провисаючі зі стелі.

Стелі з гіпсокартону, підвісні потолки з гіпсокартону | Як зробити стелю з гіпсокартону?

Фінальним пунктом даного етапу є кріплення П-образного профілю на виглядаючи горизонтальні краї основи, довжиною 5-10 см. Таким чином, між стрімкими стійками виходить сформувати невелику нішу. Габарити даного пристосування дозволяють з легкістю приховати трансформатор, елементи управління світлодіодами і т.п. Пристрій стелі з гіпсокартону можна обшивати листами лише після монтажу проводки і відповідних освітлювальних приладів.

Остаточне оздоблення та під'єднання елементів освітлення

У гіпсокартонних плитах PLATÓ слід виконати отвори, через які буде прокладатися проводка або встановлюватися освітлювальна арматура.

У разі стель, до яких висуваються вимоги щодо протипожежного захисту, отвори, через які були прокладені окремі електричні дроти, повинні бути повністю заповнені шпаклювальною масою. Пучки (зв'язки) проводів, що проходять крізь плити, повинні бути захищені способом, що відповідає протипожежним вимогам.

Якщо стеля з вмонтованою освітлювальною арматурою повинна відповідати протипожежним вимогам, слід використовувати корпуси / кожухи ламп, виконані відповідно до офіційної класифікацією або Технічними умовами.

Конструкцію підвісної стелі можна пристосувати до додаткових навантажень (Проводка, освітлювальна апаратура) шляхом зменшення відстаней (більш густішою установки) між підвісками і несучими профілями.

У разі стель, яким присвоєно клас вогневого навантаження знизу, необхідно звернути увагу на те, щоб максимально допустиме вогневе навантаження в порожньому просторі стелі, наприклад, від електричних проводів, було перевищено. Максимальне значення навантаження становить 7 кВт год / м2. Якщо вогневе навантаження буде перевищено, слід скористатися окремими кабельними каналами або спеціальними стелями, яким присвоєно клас вогневого навантаження зверху.

Виконати покроково стелю з гіпсокартону своїми руками нескладно, на фінальному етапі залишається лише обшити отриманий каркас листами, з торця на горизонтальну площину прикручують малогабаритну планку, маскуючи з її допомогою підсвічування. Вся поверхня і місця фіксації кріплень вирівнюють готовим розчином шпаклівки.

Заключний момент, що дозволяє вважати всі ремонтні роботи завершеними, - це кріплення світлодіодних стрічок. Подібні елементи дозволяють створювати казкові елементи, грати зі світлом. Освітлювальні прилади встановлюють згідно з раніше розробленим кресленням.

Світлодіодна стрічка монтується на горизонтальну поверхню. Для надійної фіксації потрібно скористатися двостороннім скотчем. Стрічку монтують так, щоб при включенні потік світла прямував угору, розсіювався і освітлював весь стельовий периметр.

Підвісні гіпсокартонні потолки різних модифікацій дозволяють приховати всі комунікації, а в дерев'яному будинку за ними розміщують теплоізоляційний контур. Важливо пам'ятати, що підвісні гіпсокартонні стелі підходять не для будь-яких приміщень, адже вони можуть знизити висоту кімнати до 15-20 сантиметрів.

Спорудити стелю з гіпсокартону своїми руками не представляє особливих труднощів, досить уважно ознайомитися з тонкощами і представленими покроковими інструкціями. Якщо прикласти максимум зусиль і старань, то підвісні потолки з гіпсокартону будуть довго радувати погляд господарям будинку і запрошеним гостям, не втрачаючи своєї первісної форми і естетичної привабливості.

Ефективні інновації

Перевірені рішення

Прагнення до сталого будівництва