Розмір гіпсокартону потолочного і для стін: товщина, довжина, ширина листа - Siniat

Siniat Siniat 10.09.2018

гіпсокартон
статті

Гіпсокартон (ГКЛ) - широко використовуваний для обшивки стін і стелі, короба і укосів будівельний матеріал, без якого неможливо уявити сучасний ремонт. ГКЛ сьогодні використовують не тільки для звичної, простої обробки поверхонь: стельових конструкцій і перегородок, але і для реалізації всіляких дизайнерських фантазій, створення складних декоративних елементів - фігурних конструкцій ексклюзивної форми.

Сучасне облаштування інтер'єру обов'язково передбачає використання деталей з гіпсокартону. Змонтовані з ГКЛ вироби, довговічні і міцні, що перевірено багаторічною практикою ремонтників. Гіпсокартон має точний розмір, актуальний для продажу конкретних форм листів. Розмір гіпсокартону кардинально впливає на якість виконання монтажних робіт з цим матеріалом.

Розмір листа гіпсокартону (ГКЛ) - фото
Розмір листа гіпсокартону (ГКЛ) - фото

Правильно підібраний розмір гіпсокартонного листа зводить до мінімуму кількість відходів, при цьому економлячи кошти споживачів. Найбільш поширений розмір листа гіпсокартону такий: довжина матеріалу складає 200-300 см, ширина - 120 см, і товщина - 6 -24 мм. До складу листа ГКЛ зазвичай входить гіпс, який зовні міцно скріплений картоном.

Сфери застосування та переваги гіпсокартону

Гіпсокартон - універсальний будівельний матеріал, який часто є основною конструкцією при монтажі міжкімнатних перегородок, стін, стелі та інших поверхонь. Міцність гіпсокартону і його щільність безпосередньо залежать від товщини сердечника - внутрішнього наповнення листа, який обрамлений щільним картоном з обох сторін.

Гіпсокартон сьогодні широко застосовується в сфері будівництва для таких монтажних і ремонтних робіт:

 • закладки прорізів і площин;
 • формування рельєфної структури;
 • виправлення вже існуючих конструкцій;
 • створення складних архітектурних будівель;
 • вирівнювання поверхонь;
 • споруди перегородок;
 • обробки стель.

Властивості гіпсокартонних плит PLATÓ

Розмір гіпсокартону (ГКЛ) - фото
Розмір гіпсокартону (ГКЛ) - фото
 1. Негорючий матеріал. Всі гіпсокартонні плити, пропоновані ТДВ «СІНІАТ», були кваліфіковані відповідно до стандарту ГОСТ 30402 як негорючі матеріали.
 2. Теплова ізоляційна здатність. Гіпсокартонні плити PLATÓ відрізняються хорошими теплоізоляційними параметрами: λ = 0,21 Вт / м. К.
 3. Стабільність і стійкість. Гіпсокартонні плити PLATÓ відповідають вимогам, встановленим у стандарті ДСТУ Б В.2.7-95-2000 (ГОСТ 6266-97). Вони складаються з гіпсового серединного шару - заповнювач, поверхня і поздовжні краї якого обклеєні спеціальній картонній облицюванням. Картон виконує роль зміцнює арматури і додає плитам гнучкість і гладкість поверхні.
 4. Проста обробка. Обробка гіпсокартонних плит дуже проста. Вона виконується за допомогою стандартних інструментів: ножа для гіпсокартонних плит, вузької ножівки, сталевої напівтерки, шпателя і шуруповерта. Необхідно пам'ятати, що для якісної установки гіпсокартонних плит необхідно використовувати професійний мережевий інструмент. Спеціально розроблені системи шпаклювання плит дозволяють отримати гладку поверхню стін, підвісних стель, облицювання мансард.
 5. Ідеальна підстава для подальшої обробки. Гіпсокартонні плити PLATÓ не схильні до деформацій і являють собою ідеальне підстава для подальшої обробки - фарбування, наклеювання шпалер, укладання керамічної плитки, виконання японської штукатурки, штучного мармуру ( «венеціанки») т. П.
 6. Галузь застосування. Гіпсокартонні плити PLATÓ можна застосовувати тільки в закритих приміщеннях, всередині будівель. Мінімальна температура в приміщенні, в якому встановлені гіпсокартонні плити PLATÓ, повинна становити 5 ° C, максимальна - 40 ° C. Черговим важливим параметром є вологість повітря. Плити PLATÓ Format, PLATÓ 9,5, PLATÓ Aquastop, PLATÓ Aquastop 9,5, PLATÓ Arka READY можуть використовуватися в приміщеннях з відносною вологістю повітря менше 70%.

Картон, який утворює зовнішній шар листа, відповідає за міцність матеріалу, незважаючи на його маленьку товщину, а сердечник, зроблений з гіпсу, визначає властивості і застосування гіпсокартону. Залежно від наповнення ГКЛ може бути стійкий до вологи, вогню, підвищених температур або шумів.

Види гіпсокартону і особливості їх застосування

Залежно від властивостей гіпсокартон ділиться на такі види:

\
 • звичайний (ГКЛ);
 • вологостійкий (ГКЛВ);
 • вогнестійкий (ГКЛО);
 • вогне-вологостійкий (ГКЛВО);
 • акустичний;
 • арочний;
 • малоформатний;
 • посилений.

Звичайний гіпсокартон складається з гіпсового наповнення і щільної обшивки картону. Такий вид ГКЛ застосовується для обробки сухих приміщень, наприклад, звичайні кімнати в будинку, офісні приміщення. Стандартний гіпсокартон зручний в експлуатації, має невелику вагу і коштує недорого.

Вогнестійкий гіпсокартон відмінно підійде для приміщень з підвищеною пожежною небезпекою. Завдяки таким особливостям гіпсокартону дим і вогонь не може швидко поширюватися по приміщенню. Він підійде для підсобних літніх приміщень, місць біля печей, камінів та інших джерел тепла. ГКЛП застосовують для спорудження протипожежних перегородок, ним обшивають вентиляції, кабельні канали, шахти.

Вологостійкий гіпсокартон часто використовують для обробки кухні, ванної кімнати, балкона і інших приміщень, де присутня підвищена вологість. У ГКЛВ містяться добавки, які стійкі до рівня вологи до 75%, при цьому сам матеріал не деформується і не втрачає початкових властивостей. Вид такого гіпсокартону коштує дорожче, ніж звичайний, але його практичність компенсує згодом всі витрати.

Вогне-вологостійкий гіпсокартон стійкий до вологи і вогню, підвищених температур. Це дорогий вид гіпсокартону і використовується для обробки спеціальних приміщень, заміських будинків. Звичайний гіпсокартон має світло-сірий колір, вогнестійкий - червоний, а вологостійкий гіпсокартон - це листи зеленого або голубого кольору.

Крім основних видів гіпсокартону, існує ще дизайнерський ГКЛ або арковий, гнучкий. Його активно застосовують для створення творчих декоративних елементів. Завдяки гнучкості і унікальним властивостям такий гіпсокартон служить відмінною основою для складних дизайнерських конструкцій.

Стандартний розмір гіпсокартону

Плануючи обробку поверхонь листами гіпсокартону, насамперед вибирають оптимальні габарити матеріалу, для того, щоб в подальшому безпомилково розрахувати, скільки квадратних метрів в листі гіпсокартону знадобиться для виконання робіт. Найчастіше для здійснення монтажних і будівельних робіт вибирають стандартний розмір листа гіпсокартону.

Розмір гіпсокартону потолочного і для стін - фото
Розмір гіпсокартону потолочного і для стін - фото
p>Купуючи гіпсокартон, слід особливу увагу приділити його якості та транспортуванню. Листи ГКЛ повинні бути рівними, без вм'ятин, тріщин, подряпин і вибоїн, інакше можлива подальша деформація матеріалу вже на поверхні, призначеній для монтажу. Папір не повинен відставати від сердечника, а краї не бути загнутими.

Гіпсокартон - це справжній прорив для будівельної галузі. При його правильному підборі і монтажі, створені конструкції прослужать тривалий час.